26 دی 1401
فعالیت

استخر توپ

استخر توپ یا Ball pit یک فضای ایمن و بسته یا استخر پر شده با توپ های پلاستیکی توخالی رنگارنگ کوچک است که معمولاً قطر آنها از 3 اینچ (7.6 سانتی متر) بیشتر نیست. آنها معمولا به عنوان تفریح و ورزش برای کودکان به بازار عرضه می شوند.

استخر توپ چیست؟

آنها اغلب در مهدکودک ها، خانه بازی، کارناوال ها، پارک های تفریحی، مراکز تفریحی، رستوران های فست فود و بازی های ویدئویی بزرگ یافت می شوند که اغلب در سازه های بازی بزرگتر مانند سرسره تونلی 4 متری، سرسره ها و سالن های ورزشی جنگلی گنجانده می شوند. آنها ممکن است برای مهمانی ها اجاره شوند، و نسخه های کوچکتر برای استفاده خانگی فروخته می شوند.

استخر توپ در ابعاد و اندازه های مختلف با توپ های کوچک 3 اینچی یا بزرگتر ایجاد می شود. جنس توپ از پارچه با پلاستیک بادی بوده که با رنگ های متنوع یک فضای شاد را ایجاد می کند.  جذابیت استخر توپ در سرگرمی بیش از حد آن هست. به گونه ای که کودک با هر چقدر بازی در آن خسته نمی شود.

بازی در استخر توپ خونه فرشته ها

مزایای بازی در استخر توپ خونه فرشته ها

با توجه به اینکه فضای استخر توپ یک محیط مهیج محسوب می شود کودک همزمان چندین حرکت مختلف را از خود به نمایش می گذارد. شیرجه زدن بین توپ ها، برداشتن و پرت کردن، خوابیدن و بلند شدن و جست و خیر در داخل استخر توپ باعث تقویت عضلات و بهبود حرکات تعادلی او می شود.

چرا که بازی در استخر توپ همزمان نیاز به هوشیاری بینایی، حرکتی و تعادلی دارد و کودک یاد می گیرد در صورت از دست دادن تعادل خود بهترین گزینه حفط تعادل و کنترل بدن خود را بیشتر درک کند. این کار باعث درک بهتر کودک از محیط پیرامون می شود.

افزایش خلاقیت و بروز احساسات در استخر توپ

بازی در استخر توپ باعث بالا رفتن قدرت تخیل کودک می شود و به کودکان کمک می کند با اجرای مسابقاتی مانند پیدا کردن توپ های رنگی خاص یک بازی تیمی را به اجرا بگذارند.

استخر توپ یک محیط عالی برای تخلیه تنش کودک محسوب می شود. علاوه بر سرگرمی، بازی در استخر توپ باعث تولید اندورفین که یک هورمون احساس خوشی است در کودک فعال شود. این یک استراتژی و روشی خوب برای رعایت نوبت و به اشتراک گذاشتن وقت با دیگران نیز محسوب می شود.

تاریخ ابداع استخر توپ

اریک مک میلان اولین گودال توپ را در سال 1976 در SeaWorld Captain Kids World در سن دیگو، به عنوان نتیجه تجربه خود در Ontario Place ایجاد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *